Rubriky časopisu‎ > ‎Stalo se‎ > ‎

Letní tábor DEMDAAL 2012

IN DEO aneb INDIÁNSKÉ LÉTO na EUSTACHU


A je to tady! Letošní letní prázdniny jsou již „bohužel „minulostí a už pouze doznívají vzpomínky na nezapomenutelné zážitky z prázdninových dnů. I okamžiky na letním dětském táboře DEMDAAL „In Deo“ zanechaly v našich srdcích zřetelnou stopu.

Letní setkání se konalo 29. 7. - 8. 8. a útočiště pro tento rok nám poskytlo tábořiště Na Eustachu u Kamenice nad Lipou.

Pro letošní běh jsme se přenesli do staré indiánské vesnice mezi rudé bratry. Naším společným cílem bylo prověřit naši pevnou vůli a víru, prokázat zručnost a dovednost, odhalit své schopnosti, dát prostor fantazii a nápaditosti, překonat sami sebe a stát se trpělivým a poslušným indiánem-člověkem.

Celkový program probíhal ve třech velkých skupinách. Nejpočetnější skupinu tvořili zástupci mladších dětí. Děti kolem 15let byly zařazeni do skupiny s názvem Milouši a skupinu Ořechů naplnili nejstarší účastníci.

Sluníčko nám ukazovalo přívětivou tvář celých deset dní, takže nám nic nebránilo zapojit se do programu naplno. A je na co vzpomínat? Rozhodně ano - spaní v tee-pee, večerní slavnosti u totemu, lukostřelba, lovecká stezka, večerní táboráky se zpíváním, aquazorbing, ranní témátka, hry ve vodě, skluzavka, lakros, lapače snů a dokonce i indiánská sauna. Všechna tato dobrodružství jsme mohli prožívat společně s p. Josefem Sláčíkem, p. Stanislavem Brožkou, p. Václavem Šikou, p. Pavlem Liškou, kteří nás duchovně provázeli a každý den sloužili mši svatou.

Těšíme se opět za rok na další setkání!

 

Za účastníky tábora - Anna Churáčková (družinová vedoucí)

Letní dětské setkání DEMDAAL 2012Indiáni na Eustachu

Část léta prožila společně zhruba stovka malých i velkých Indiánů v rámci letního setkání IN DEO na Eustachu poblíž Kamenice nad Lipou. Uprostřed hlubokých lesů, obklopeni nádhernou přírodou, jsme zažívali jedinečné chvíle. Užili jsme si nádherného počasí, radostných okamžiků hry i poklidných chvil# ztišení a rozjímání, navázali jsme nová přátelství a dokázali jsme se poprat i s okamžiky nepohody. Byli jsme tu jeden pro druhého a indiánská tradice nám byla inspirací souznění člověka jako součásti Božího záměru a plánu se vším stvořeným. Děkujeme za možnost být spolu, děkujeme všem, kdo toto setkání umožnili zrealizovat. Děkujeme za podpou dárcům a sponzorům, děkujeme všem přátelům, rodičům a jejich dětem. Děkujeme za Boží ochranu a za všechny modlitby, které setkání provázely. Děkujeme Nadaci Renovabis, Českobudějovickému Biskupství, farnostem Prachatice, Strunkovice nad Blanicí a Husinec a Městysi Strunkovice nad Blanicí za poskytnutí finanční pomoci.

Děkujeme za všechny zážitky a dary, které jsme si jako účastníci mohli ve svých srdcích odnést s sebou domů.

organizátoři DEMDAAL o.s.