Rubriky časopisu‎ > ‎Stalo se‎ > ‎

Advent a Vánoce 2013

Akce pořádané v adventu a o Vánocích 2013 v prachatickém vikariátu.

Adventní dětská mše sv. v Prachaticích s mikulášskou nadílkou.


Betlémské světlo v Prachaticích.
V Prachaticích v kostele sv. Jakuba se stalo již pěknou tradicí předání betlémského světla skauty.Adventní duchovní obnova v Prachaticích.

Tradiční adventní duchovní obnovu na prachatické faře vedli tentokrát 7. prosince netradičně na téma „Jak předávat víru v rodině“ manželé Poláčkovi z DCR Biskupství českobudějovického.
Farní vycházka do Předslavic a okolí.

V neděli 24. listopadu jsme se vydali na farní vycházku do Předslavic. Navštívili jsme kostel Nejsvětější Trojice a sv. Václava a také zdejší faru a dozvěděli se zajímavosti o nich. Na návsi jsme pak procházeli kolem zdobených štítů od známého zednického mistra Jakuba Bursy, který žil v nedalekém Vlachově Březí. Vycházka byla zakončena výstupem na vrch Kostelec, kde na místě bývalého osídlení stojí rotunda zasvěcená Panně Marii Karmelské. Děkuji všem, kteří vycházku připravili.

Farní vycházky pořádají farníci ze Strunkovic nad Blanicí, ale zúčastnit se může kdokoliv. Jejich prostřednictvím navštěvujeme zajímavá místa v okolí, dozvíme se trochu z jejich historie, krátce se pomodlíme a zažíváme pěkné společenství. Chtěl bych Vás pozvat na další ročník těchto vycházek, které se konají ve školním roce každý měsíc a opět začnou v březnu.
Ktiš - "Jak slovo na Velkou Moravu přišlo".

Tradiční víkendový pobyt na Ktiši prožívaly děti jako putování s Gorazdem, žákem sv. Metoděje, a poznávaly dílo soluňských bratří. Role Gorazda se ochotně ujal Jirka Rot, člen týmu Diecézního centra života mládeže na Ktiši. Děkujeme právě týmu a studentkám Teologické fakulty Kláře a Lucce za spolupráci na programu.                                                               

katecheté Lenka, Jiřina, KarelOslava sv. Cecílie v Prachaticích.

Svatou Cecílii oslavil Chrámový sbor, skupina Elaion a Schola dětí spolu se sborem "Radostné přátelství", který už řadu let pomáhá při hudebním doprovodu půlnoční mše a při vánočních koncertech.Dětská "půlnoční" mše v Prachaticích.

Více fotek na http://www.prachatickonews.cz/foto/foto861.htm
Živý Betlém ve Strunkovicích nad Blanicí.

Živý betlém letos poprvé uspořádali za poměrně velkého zájmu účinkujících i přihlížejících obyvatel také ve Strunkovicích nad Blanicí.


Živý Betlém v Netolicích

V sobotu 28. prosince se konal v netolickém kostele tradiční živý Betlém.

Fotografie z této akce najdete na následující adrese:

http://www.prachatickonews.cz/foto/foto866.htmNovoroční mše svatá v Chrobolech.

Tradiční novoroční mši svatou v krásně vyzdobeném a téměř zaplněném kostele v Chrobolech sloužil pro mládež ze Ktiše, místní farníky i poutníky z okolí P. Roman Dvořák.


Více fotek z Chrobol naleznete ve fotogalerii Farnosti Prachatice:

http://farnost-pt.rajce.idnes.cz/Novorocni_mse_svata_v_Chrobolech_2014/